Fransa Vizesi

(0212) 291 99 66 (pbx)
  444 31 02

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa’da uzun süreli oturum/ çalışma izni olan birinci dereceden yakınınızın ya da eşinizin yanına yerleşmek istediğiniz zaman Fransa aile birleşimi vizesine başvurmanız gerekecektir.

Prosedürü bol bir vize türü olduğu için vize danışmanlık firmalarından yararlanabilirsiniz.
Aile Birleşimi Koşulları


Yanına yerleşme istediğiniz kişinin, Fransa’da uzun süreli oturum/ çalışma izni olması ve en az 1 senedir burada yaşıyor olması lazım. Fransa koşullarında belirlenmiş olan yaşam standartları için gerekli asgari tutara sahip olunması gerekmektedir. Fransa’da yaşamakta olan tarafın kullanmış ya da kullanacağı konutun şartlarının gelecek kişi ile beraber yaşamasına olanak tanıyor olması lazım. Fransa’da yaşamakta ola tarafın 21 yaş ve altında çocukları varsa, başvuru sahibinin çocukların sorumluluğunu üstleniyor olması şarttır.
Fransa Aile Birleşimi Vizesi İçin Gereken Belgeler
Vize başvuru formu
Geçerli pasaport ve bir örneği ( son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalı ve en az 2 adet vize sayfası boş olmalı)
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanınızın bir nüshası
Standartlara uygun 2 adet biyometrik fotoğraf
Gidiş amacını gösteren dilekçe
Fransa’da bulunan kişi ile başvuru sahibi arasındaki bağı tescilleyen resmi belge. Aile nüfus kaydı örneği ya da evlilik belgesi
18 yaşından küçük kişiler için muvafakatname
 Başvuru sahibinin dil bilgisine dair onaylı belge
Başvuru belgelerinin hepsinin Fransızca tercümesi ve kopyası olmak durumundadır.
Evraklar konusunda bilgi ve destek almak için vize başvuru danışmanlığı veren firmalardan yardım alabilirsiniz.
Fransa Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Formu
Fransa aile birleşimi vizesi formunu aracı vize başvuru firmasının web sayfasından bulabilirsiniz. Belgenin tamamı hatasız ve eksiksiz şekilde doldurulmuş olmalıdır. İki adet kopyası alınmalı ve Fransızca tercümesi yapılmış olmalıdır. Bununla beraber imza kısmını kullandığınızdan da emin olunuz.
Fransa Aile Birleşimi Vize Reddi
Fransa’nın vizenizin reddi için en çok dikkat ettiği konu, Fransa’da yaşayan tarafın ekonomik ve sosyal durumunun yeterli düzeyde olmaması durumudur. Aynı zamanda başvuru sahibinin adres olarak gösterdiği Fransa’daki konutun da beraber yaşamaya müsait olması gerekiyor. Sağlık sigortasının olmaması ya da geçerlilik süresinin yeterli olmaması da önemli nedenlerden biri. Eş ya da akraba durumundan taşınma isteyen kişinin yeterli düzeyde Fransızca bilmemesi de ret yanıtı almasına neden olacaktır.